„Daj szansę Ziemi” to projekt muzyczno-edukacyjny realizowany przez Katolicką Fundację Młodzi dla Młodych i Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach,  podejmujący tematykę ekologiczną wśród dzieci i młodzieży. W ramach projektu zostały opracowane i nagrane piosenki uwrażliwiające na problemy związane z ochroną środowiska naturalnego. Stanowić one będą pomoc dydaktyczną dla nauczycieli podejmujących z dziećmi tematykę z zakresu ekologii, pochwały stworzenia i odkrywania w nim obecności Boga.

Projekt odwołuje się do  treści książki edukacyjnej „Dzieci, los Ziemi leży w Waszych rękach” wydanej przez Księgarnię św. Jacka przy współpracy Międzynarodowej Sieci Pedagogicznej PILGRIM. To książka mówiąca o sprawiedliwości, pokoju i ochronie stworzenia. Jej autorem jest Juan Goicochea z Peru. Opisane przez niego problemy dotyczące ochrony środowiska, związane m. in. z jakością powietrza, ochroną wody, gospodarką odpadami, ochroną ekosystemów, okazały się zaskakująco bliskie także śląskim realiom. Książkę przetłumaczył na język polski ks. dr Robert Kaczmarek (przy współpracy uczniów VIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie w Katowicach). Do każdego z opracowanych w książce zagadnień została napisana specjalna piosenka autorstwa Mariusza Kozubka (słowa) i Piotra Solorza (muzyka i aranżacje).

W ramach projektu  w oparciu o wcześniej przeprowadzone warsztaty muzyczne nagrano siedem wybranych piosenek z udziałem Scholii Dziecięcej z parafii św. Wojciecha w Mikołowie: Oliwia Cichy, Maja Domżoł, Zuzanna Drosdek, Magdalena Gołba, Dorota Gruszka, Karolina Gruszka, Julita Jurosz, Julia Kmiecik, Natalia Knap, Karolina Kościelny, Kajetan Łajczak, Klara Łajczak, Klaudia Łukasińska, Michalina Małysz, Alicja Ośliślok, Emilia Rogier, Nina Rogier, Julia Rudol, Dorota Szczok, Marta Szczok, Antonina Świderek, Agata Urbanek, Sofie Van De-Putte oraz Emilia Wolnarek.
            Dzieci przygotowywała pani dr Grażyna Bonedel – kierownik scholii oraz  Piotr Solorz – autor muzyki.

Produkcja muzyczna, Aranżacja, Realizacja i edycja nagrań, Mix, Mastering: Piotr Solorz Studio Klip wideo, Projekty graficzne: Sara Solorz.

Współpraca merytoryczna: ks. dr Robert Kaczmarek

Koordynator projektu: Mirela Gontarz

Partnerem projektu jest Instytucja Kultury Katowice Miasto Ogrodów. Projekt dofinansowano
z  Teatrograntów.

Piosenki już udostępnione w Internecie.

1.       Wściekłe śmieci:  https://youtu.be/yh4OnKa2QPQ

2.      Życiodajna woda:  https://youtu.be/Uuql5j4Szw4

3.      Niepowtarzalni:  https://youtu.be/74-YE0QSc8A

4.      Połączeni:  https://youtu.be/17EJ2ZRjOYM

5.      Globalne ocieplenie:  https://youtu.be/eoOza4nvYe8 

6.      Bądź pochwalony Panie nasz:  https://youtu.be/1DwLi2zU5-4

7.      W wielkim morzu  żyją śledzie:  https://youtu.be/h-j8KfhY0h0

  Zapraszamy do udostępnienia, komentowania, subskrypcji i „lajkowania”. 

Więcej na: Facebook: https://www.facebook.com/pSOLOrz