„Duszpasterstwo w czasie pandemii” - zeszyt specjalny do Programu Duszpasterskiego KEP 2020/21

Informujemy, że od 19 października Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej
w Katowicach będzie czynny w godzinach od 9.00 do 12.00
.

Abp Skworc przygotował okolicznościowe słowo z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Drodzy Katecheci,

z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz 30-lecia obecności religii w szkole Ksiądz Biskup Wojciech Osial - nowy Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP - przesyła list do Katechetów.

Do słów i życzeń Księdza Biskupa dołączają się wszyscy pracownicy Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Dziękujemy Wam za ofiarną i sumienną posługę w szkołach i parafiach. Życzymy światła Ducha Świętego, opieki Matki Bożej Piekarskiej - Lekarki i zdrowia na dalsze głoszenie Ewangelii w niełatwym czasie pandemii. Zapewniamy zarazem o naszej modlitewnej pamięci, czego wyrazem będzie Msza Święta sprawowana w dniu 14 października w intencji Katechetów Archidiecezji Katowickiej.

ks. dr hab. Roman Buchta, prof. UŚ

wraz ze współpracownikami
z Wydziału Katechetycznego

Kurii Metropolitalnej w Katowicach

Słowo Komisji Wychowania Katolickiego KEP do Katechetów: pobierz plik pdf

W niedzielę 11 października br. przeżywać będziemy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”

11 października 2020 r. o godz. 19.00 w XX Dzień Papieski oraz w roku setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II zapraszamy do oglądania filmu artystycznego „Akatyst – Totus Tuus”

28 październik 2020

Szkolne nauczanie religii i katecheza w dobie COVID-19

18 październik 2020

Nowe godziny otwarcia Wydziału Katechetycznego

Informujemy, że od 19 października Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach...

14 październik 2020

Życzenia Metropolity katowickiego dla nauczycieli i wychowawców

Abp Skworc przygotował okolicznościowe słowo z okazji Dnia Edukacji Narodowej.