Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej zaprasza do wiosennych projektów – będziemy wdzięczni za udostępnianie informacji oraz oczywiście serdecznie zapraszamy do zapisów:

 1. Studium Katolickiej Nauki Społecznej. To cykl dziesięciu dwugodzinnych spotkań o tematyce związanej ze współczesnymi problemami i wyzwaniami społecznymi w świetle nauczania społecznego Kościoła. Zajęcia będą odbywać się we wtorki począwszy od 1 marca, w godz. 19.00-21.15 w Parafii św. Antoniego w Rybniku.

Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy:   http://studiumkns.centrum.katowice.pl/; FB: https://www.facebook.com/StudiumKNS

2. Ekumenizm dla każdego. To cykl 10 dwugodzinnych spotkań o tematyce związanej z różnymi odłamami chrześcijaństwa, a także z innymi obrządkami Kościoła Katolickiego. Zajęcia będą odbywać się w czwartki począwszy od 3 marca, w godz. 19.00-21.15 w formie online (za pośrednictwem programu zoom).

Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy:   http://ekumenizm.centrum.katowice.pl/; FB: https://www.facebook.com/Ekumenizm.dla.kazdego

3. Studium myśli Jana Pawła II.To cykl dziesięciu dwugodzinnych spotkań, stanowiących II cz. projektu Studium Katolickiej Nauki Społecznej. Spotkania o tematyce wprowadzającej w myśl i teologię Jana Pawła II. Zajęcia będą odbywać się w środy począwszy od 2 marca, w godz. 19.00-21.15 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy:   http://www.jp2.centrum.katowice.pl/ ; FB: https://www.facebook.com/Studium.mysli.jp2

4. Śląsk i historia Kościoła na Śląsku.To cykl dziesięciu dwugodzinnych spotkań o tematyce związanej ze Śląskiem, jego historią oraz początkiem kształtowania się diecezji katowickiej. Zajęcia będą odbywać się w środy począwszy od 23 lutego, w godz. 19.00-21.15 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy:   http://www.kosciolnaslasku.centrum.katowice.pl/ ; FB: https://www.facebook.com/kosciol.na.slasku

5. Szkoła Katechetów Parafialnych/Studium Wiary: 4 semestry, 10 spotkań w semestrze, streszczona teologia, dla wszystkich, którzy szukają pogłębienia i usystematyzowania swojej wiary. W tym roku otwieramy edycję w Żorach. Zajęcia odbywają się w piątek od godz. 18.00 do 21.15 i w sobotę od 9.00-16.45. Można uczestniczyć w zajęciach jako wolny słuchacz (studium wiary), można zdawać egzaminy, wówczas po skończonej Szkole istnieje możliwość ubiegania się o misję kanoniczną do katechezy parafialnej ( nie szkolnej) na terenie diecezji katowickiej (jak również gliwickiej oraz w UK – na mocy porozumienia z Polską Misją Katolicką).

Więcej informacji na stronie: http://skp.centrum.katowice.pl/; i na Facebooku https://www.facebook.com/Katowickie-Studium-Wiary-Szko%C5%82a-Katechet%C3%B3w-Parafialnych-763668577019664;

6. Greka biblijna.Kurs greki biblijnej dla osób początkujących. Skierowany do wszystkich, którzy chcą zacząć samodzielnie czytać teksty biblijne. Planowane rozpoczęcie zajęć (jeśli zbierze się odpowiednia grupa) 2 marca o godz. 17.30 lub 19.15 w siedzibie Centrum Formacji ul. Marii Skłodowskiej Curie 30/5.

Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy na: http://centrum.katowice.pl/

7. Dogmatyka – edycje w Wielkiej Brytanii. Kurs dogmatyki przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych rozwojem swojej wiary a w szczególności liderów i animatorów wspólnot parafialnych. Zachęcamy do przekazywania informacji swoim znajomym czy rodzinie mieszkającym na terenie Wielkiej Brytanii.

Zapraszamy serdecznie do polubienia naszego głównego profilu na facebook’u dzięki czemu na pewno nie ominą Państwa wszelkie nowości i informacje związane z naszym Centrum:

Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej w Katowicach | Facebook 

Pozdrawiamy serdecznie z modlitwą

Roman Buchta, Jolanta Cempel i Magdalena Jóźwik

Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej