Finał XXIX Konkursu Wiedzy Biblijnej klas uczniów klas 4-5

W dniu 7. Marca 2024 roku miał miejsce finał diecezjalny XXIX Konkursu Wiedzy Biblijnej dla uczniów klas 4-5. Miał on miejsce w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Wzięło w nim udział 47 uczniów z 37 szkół podstawowych archidiecezji katowickiej.  Finaliści zostali wyłonieni spośród uczniów, którzy uczestniczyli w etapach szkolnym i rejonowym.

Przedmiotem tegorocznego konkursu była znajomość Ewangelii według św. Marka. Konkurs przebiegał pod hasłem: To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie(Mk  9,7).

Uczestnicy finału musieli napisać test, składający się z 26 zadań, w którym mogli zdobyć maksymalnie 50 punktów. Podczas, gdy komisja sprawdzała pracy uczniowie uczestniczyli w spektaklu przygotowanym przez Krakowski Teatr Biblijny, w auli Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Po posiłku finaliści wraz katechetami zgromadzili się z auli WTL UŚ.

O godzinie 13.15 nastąpiło ogłoszenie wyników finału XXIX Konkursu Wiedzy Biblijnej dla uczniów klas.4-5. Nagrody wręczył ks. bp Grzegorz Olszowski, który na zakończenie udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Zwycięzcami XXIX KWB zostali:

I miejsce – Szymon Kochanowski: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Tychach;

Katecheta: Mariola Delipacy;

II miejsce - Maria Brzoza: Szkoła Podstawowa nr 5 w Mikołowie;

Katecheta: Katarzyna Noga;

III miejsce: Rozalia Mirosław: Zespół Szkół Salezjanek w Jastrzębiu Zdroju

Katecheta: s. Beata Szlaga

Jury przyznało również wyróżnienie: Grzegorz Drażyk. Szkoła Podstawowa nr 17 w Tychach;

Katecheta: Monika Piwowarska

Wyniki finału diecezjalnego:  pobierz plik doc