XIX Europejskie Forum Nauczania Religii w Szkołach (EuFRES) – Wiedeń 2020. Dialog kultur w Europie. Wyzwanie dla nauczania religii w szkołach.

W dniach od 25-28 kwietnia odbyło się w Wiedniu spotkanie programowe Kuratorium EuFRES, mające na celu przygotowanie przyszłorocznego XIX Forum. Zgodnie z wieloletnią tradycją, spotkania EuFRES odbywają się w cyklu dwuletnim w poszczególnych miastach europejskich. Tym razem – po Pradze, Katowicach i Monachium – miejscem spotkania zaplanowanego w dniach od 15 – 19 kwietnia 2020 r. będzie Wiedeń.

Jako temat przewodni XIX Forum przyjęto: „Dialog kultur w Europie. Wyzwanie dla nauczania religii w szkołach”. Wprowadzeniem do pracy w grupach językowych będą referaty przygotowane przez zaproszonych prelegentów: (1) Dialog religii i kultur – odniesienie do sytuacji europejskiej – dr Michael Kuhn, Komisja Konferencji Biskupów Unii Europejskiej, COMECE oraz (2) Wychowanie do kultury dialogu w nauczaniu religii katolickiej – prof. Sergio Cicatelli, Pontificia Universita Antonianum. Uczestnicy wysłuchają także relacji dotyczących omawianej problematyki w pespektywie uwarunkowań nauczania religii w szkole w poszczególnych krajach Europy.

• Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu proszone są o kontakt z ks. dr. hab. Romanem Buchtą (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

17 październik 2019

"MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU"

Informacje: pobierz informacje Wiadomości: informacje

16 październik 2019