XIX Europejskie Forum Nauczania Religii w Szkołach (EuFRES) – Wiedeń 2020. Dialog kultur w Europie. Wyzwanie dla nauczania religii w szkołach.

W dniach od 25-28 kwietnia odbyło się w Wiedniu spotkanie programowe Kuratorium EuFRES, mające na celu przygotowanie przyszłorocznego XIX Forum. Zgodnie z wieloletnią tradycją, spotkania EuFRES odbywają się w cyklu dwuletnim w poszczególnych miastach europejskich. Tym razem – po Pradze, Katowicach i Monachium – miejscem spotkania zaplanowanego w dniach od 15 – 19 kwietnia 2020 r. będzie Wiedeń.

Jako temat przewodni XIX Forum przyjęto: „Dialog kultur w Europie. Wyzwanie dla nauczania religii w szkołach”. Wprowadzeniem do pracy w grupach językowych będą referaty przygotowane przez zaproszonych prelegentów: (1) Dialog religii i kultur – odniesienie do sytuacji europejskiej – dr Michael Kuhn, Komisja Konferencji Biskupów Unii Europejskiej, COMECE oraz (2) Wychowanie do kultury dialogu w nauczaniu religii katolickiej – prof. Sergio Cicatelli, Pontificia Universita Antonianum. Uczestnicy wysłuchają także relacji dotyczących omawianej problematyki w pespektywie uwarunkowań nauczania religii w szkole w poszczególnych krajach Europy.

  • Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu proszone są o kontakt z ks. dr. hab. Romanem Buchtą (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Najnowsze

13 sierpień 2019

Inauguracja roku katechetycznego

Wydział Katechetyczny zaprasza 14 września 2019 roku do Katedry Chrystusa Króla w...

03 lipiec 2019

Zmiana godzin urzędowania

Od 25 czerwca 2019 roku, biura Kurii Metropolitalnej w Katowicach będą czynne...