GRA MIEJSKA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
„ŚW. JAN PAWEŁ II NASZYM PRZEWODNIKIEM”
– X EDYCJA (21. MAJA 2022 R.)

W związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach oraz stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizują 21 maja br. grę miejską: „Św. Jan Paweł II naszym Przewodnikiem” – X edycja. Adresatami tej inicjatywy są uczniowie szkół podstawowych.

         Celem Gry jest podtrzymywanie w młodym pokoleniu pamięci o św. Janie Pawle II, jak również popularyzowanie Jego życia i nauczania, a poprzez to zaszczepianie
w dzieciach i młodzieży uniwersalnych wartości. W tym roku oprócz poznawania faktów z życia Papieża, przypomnimy Jego pielgrzymkę na Ukrainę oraz uświadomimy sobie, że był Papieżem pokoju. W związku z toczącą się wojną tegoroczna Gra Miejska będzie okazją do wspólnej modlitwy o pokój oraz okazania pomocy Ukraińcom.

         Gra miejska jest również idealną okazją do kształtowania umiejętności zdrowego współzawodnictwa, które prowadzi do budowania wspólnoty.

         Szkoła, parafia, grupy duszpastersko-formacyjne mogą zgłosić jedną lub kilka 4–5 osobowych drużyn na specjalnie przygotowanych formularzach. Podczas Gry uczestnicy pokonują wyznaczoną trasę, docierając do wyznaczonych punktów, gdzie odpowiadają na postawione pytania i wykonują odpowiednie zadania. W ramach przygotowania należy przeczytać lub obejrzeć proponowane materiały, które zostały podane wraz z regulaminem Gry.    

     W tym roku każda drużyna powinna przywieźć ze sobą flagę ukraińską na drzewcu lub samodzielnie wykonany emblemat w kolorach Ukrainy. Wcześniej należy napisać na niej nazwę jednej z ukraińskich miejscowości dotkniętej koszmarem wojny, za którą drużyna chce się modlić, np. „Pamiętamy o Kijowie”. Niech drużyna podejmie w tej intencji również trudy Gry Miejskiej. Prosimy też, by każda z drużyn przywiozła ze sobą jeden lub kilka produktów z listy Caritasu, z których stworzymy kolejne paczki dla Ukrainy (https://caritas.pl/wp-content/uploads/2022/03/paczka-lista-produktow.pdf) .

         Początek Gry o godz. 10.00, a zakończenie – około godz. 16.00. Całość konkurencji będzie odbywać się w Parku Kościuszki w Katowicach (start i meta na Polanie Piknikowej – wejście od ul. Kościuszki, niedaleko restauracji Patio Park). Podczas spotkania przewidujemy również wspólną zabawę, śpiew, poczęstunek oraz  modlitwę. Na zwycięzców czekają pamiątkowe medale papieskie oraz nagrody.     
  

         Zgłoszenia drużyn należy dokonać przesyłając wypełniony „formularz zgłoszenia drużyny” na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do dnia 14 maja 2022 r. Prosimy Was o zachęcenie dzieci i młodzieży do udziału w tej inicjatywie. Po zgłoszeniu drużyny na maila opiekuna zostaną przesłane szczegółowe informacje oraz pliki z lekturami do przeczytania.        
  
Szczęść Boże!

Ks. dr Robert Kaczmarek
archidiecezjalny wizytator katechetyczny
koordynator Fundacji KEP FDNT
w archidiecezji katowickiej

 

Załączniki:

Regulamin gry miejskiej 2022: pobierz plik doc

Oświadczenie rodziców na grę miejską 2022: pobierz plik doc

Zasady bezpieczeństwa gry miejskiej 2022: pobierz plik doc

Zakres materiału gry miejskiej 2022: pobierz plik doc

Zgłoszenie drużyny do gry miejskiej 2022: pobierz plik doc