Za niedługo matury. Chcemy towarzyszyć absolwentom szkół ponadpodstawowych w tym czasie. Dlatego organizujemy Archidiecezjalną Modlitwę w ich intencji z udziałem Księdza Arcybiskupa oraz księży biskupów. Będzie ona miała miejsce dzień przed rozpoczęciem matur – w niedzielę 7 czerwca br. o godz. 10.30 pod hasłem: „Maturzysto nie pękaj, ale módl się”.

W tym dniu odbędą się uroczyste Eucharystie o światło Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa i Księży Biskupów w następujących miejscach:

- katedra Chrystusa Króla w Katowicach - abp Wiktor Skworc; transmisja na falach radiowych: Radio "eM" 107,6FM i Radio Katowice 102,2FM; Youtube: Katedra Katowice,
- bazylika NMP i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich - bp Adam Wodarczyk; Youtube: Bazylika Piekary,
- bazylika św. Antoniego w Rybniku - bp Grzegorz Olszowski; Youtube: Parafia św. Antoniego Rybnik,
- kościół bł. Karoliny Kózkówny w Tychach - bp Marek Szkudło; Youtube: TV Karolina.

Zapraszamy młodzież maturalną oraz wszystkich Katechetów maturzystów do wzięcia udziału w tej Archidiecezjalnej Modlitwie. Prosimy o wyznaczenie delegacji maturzystów ze szkoły do jednego z tych miejsc. Delegacje zgłaszamy u ks. Krzysztofa Nowrota: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub u ks. Roberta Kaczmarka: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 4 czerwca br.

Pozostałych maturzystów, którzy nie mogą przybyć zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii dzięki transmisjom radiowym lub na Kanałach Youtube.

Katechetom już teraz dziękujemy za zaangażowanie w tę inicjatywę.

Ks. dr. hab. Roman Buchta, prof. UŚ

oraz współpracownicy z Wydziału Katechetycznego

Pobierz plik pdf: modlitwa za maturzystów

Pobierz obraz: plakat