XIX Dzień Papieski: Niedziela, 13 października 2019 roku.

Hasło: Wstańcie, chodźmy!

XIX DZIEŃ PAPIESKI W ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

W niedzielę 13 października br. Przeżywać będziemy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Przed kościołami organizujemy zbiórkę na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Zobaczymy również stypendystów i wolontariuszy na ulicach naszych miejscowości, zbierających na ten cel.

Główne obchody Dnia Papieskiego:

6 października – Miasteczko Rodzinne z wieloma atrakcjami dla rodzin z dziećmi przy Parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach.

9 i 10 października, godz. 18.00 – Teatr Franciszka, musical ,,Józef Egipski” (sala teatralna Pałacu Młodzieży w Katowicach).

11 października, godz. 18:30 – koncert inaugurujący obchody XIX Dnia Papieskiego na Śląsku w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich. Wystąpi kapela beskidzka „Wałasi” oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13 im. Józefa Skrzeka w Siemianowicach Śląskich.

13 października, godz. 10:00 – Msza Święta z udziałem stypendystów Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia”  w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach.

20 października, godz. 16.00 – koncert „Wstańcie, chodźmy – Ślązoki swojemu Ojcu” w Domu Kultury w Rybniku – Chwałowicach

22 października, godz. 17.00 – koncert galowy w Sali koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach z udziałem Akademickiej Orkiestry Dętej: „Wstańcie, chodźmy!”

Informacje: przeczytaj

17 październik 2019

"MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU"

Informacje: pobierz informacje Wiadomości: informacje