40 lat temu – 20 czerwca 1983 r. – Jan Paweł II przybył do Katowic. Na początku homilii na katowickim Muchowcu Jan Paweł II powiedział: „Na to spotkanie w Piekarach czekałem od roku 1978. Czekałem wytrwale i z ufnością. I wy również czekaliście wytrwale i z ufnością. Kiedy zaś stało się ono możliwe w tym roku, okazało się, że na Wzgórzu Piekarskim wszyscy się nie pomieścimy. I dlatego trzeba było przenieść Piekary na lotnisko w pobliżu Katowic, na którym się znajdujemy. Aby odbyć dzisiejszą papieską pielgrzymkę do Piekar trzeba było, aby Piekary same tym razem wyruszyły na pielgrzymkę”.

W Niedzielę Palmową na zakończenie Eucharystii z młodzieżą archidiecezji katowickiej JE Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc ogłosił konkurs na wywiad z osobą, która osobiście uczestniczyła w spotkaniu z Janem Pawłem II na Muchowcu.

Zachęcamy do udziału młodzież klas ósmych szkół podstawowych, wszystkich klas szkół ponadpodstawowych oraz studentów do 25 roku życia.

W załączniku znajdziemy regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz inne konieczne dokumenty. Formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 5 maja br. na adres mailowy Wydziału Katechetycznego, zaś prace z odpowiednimi dokumentami do 26 maja br.

 Regulamin konkursu wywiad Muchowiecpobierz plik doc