Betlejem – Dom Chleba jest miejscem, do którego od pokoleń kierują się spojrzenia wszystkich wierzących. Tu Bóg-Człowiek narodził się w czasie, wkroczył do ludzkiej siedziby, by zamieszkać z człowiekiem. Zgłębiając tajemnicę Bożego Narodzenia, w tę wyjątkową i świętą noc rozradujmy się tym Światłem, które chce rozświetlać mroki naszej niełatwej codzienności.  Światłem, które w ciemności świeci i wskazuje drogę do domu, jakim jest wspólnota Kościoła. W promieniach tej Światłości zechciejmy odkrywać, jak w codzienności życia rozpoznawać obecność Boga, który sprawi, że staniemy się autentycznymi świadkami Jezusa, niosącego wszystkim nadzieję i pokój, a nasze domu staną się Jego domami.

Nowy 2023 Rok niech obfituje w łaski Pana, który ucisza lęki, ożywia nadzieję i zawsze spełnia tęsknoty i oczekiwania naszych serc.

Z najlepszymi życzeniami,
wraz zapewnieniem o modlitwie przy żłóbku Bożej Dzieciny

Ks. dr hab. Roman Buchta, prof. UŚ

Ks. dr Robert Kaczmarek