W niedzielę 11 października br. przeżywać będziemy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Przed kościołami organizujemy zbiórkę na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

Zachęcamy do zorganizowania sztabów zbiórki publicznej, która trwa do końca października br. na ulicach miast, przy okazji różnych wydarzeń w poszczególnych miejscowościach, itp.

W tym roku ze względu na pandemię główne obchody Dnia Papieskiego zostały ograniczone do dwóch wydarzeń:

10 października, godz. 17:00 – koncert z okazji XX Dnia Papieskiego w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich. Wejściówki i plakaty zostaną dostarczona do parafii dekanatu siemianowickiego.

11 października, godz. 19:00 na kanale YouTube DzieloTV – premiera on-line Akatystu „Totus Tuus”. Jest to film artystyczny, zrealizowany zdalnie przez Teatr Franciszka jako połączenie słowa, muzyki, obrazu i gry aktorskiej. Zapraszamy do oglądania i promowania go wśród starszych uczniów oraz rodziców.

Zachęcamy duszpasterzy, katechetów i liderów wspólnot kościelnych do korzystanie z materiałów duszpasterskich przygotowanych na XX Dzień Papieski. Pełen pakiet materiałów do pobrania można znaleźć na stronie www.dzielo.pl w zakładce "Dzień Papieski".