Pielgrzymka – Ziemia Święta 11.01 - 18.01.2020 r.

Przewodnik: - Ks. dr hab. Roman Buchta; tel. – 698 639 297 mail: r.buchta@wp.pl

od 11 stycznia 2020
do 18 stycznia 2020

miejsce: Izrael

organizator: Wydział Katechetyczny, Ks. dr hab. Roman Buchta

2019-03-12

Koszt: 900 $ (300 $ przy zapisie; 300 $ na spotkaniu organizacyjnym; 300 $ na miejscu w Izraelu)

+ 200 $ (wstępy i zwyczajowe napiwki dla obsługi na miejscu – płatne w Izraelu)

KATOWICE – TEL AVIV - CESAREA - CARMEL

Około 07.00 – zbiórka na lotnisku w Pyrzowicach, odprawa bagażowa (bagaż zasadniczy – 20 kg, bagaż podręczny – 5 kg), około 09.00 – przelot do Izraela. (Uwaga: dokładny czas rejsów czarterowych podawany jest 48 godzin przed odlotem) Przylot do Tel Avivu, Góra Karmel: klasztor Stella Maris, grota proroka Eliasza; panorama z Góry Karmel, ogrody Bahaistów, przejazd do Galilei, nocleg w Nazarecie.

GALILEA – OJCZYZNA JEZUSA

Śniadanie, Kana Galilejska (odnowienie przyrzeczeń małżeńskich), przejazd na Górę Tabor (Przemienienie Jezusa), Nazaret (dom Świętej Rodziny), Eucharystia w Bazylice Zwiastowania, nocleg w Nazarecie

GALILEAOJCZYZNA JEZUSA

Śniadanie, wokół Jeziora Genezaret: Tabgha – miejsce rozmnożenia chleba i ryb; kościół prymatu św. Piotra;  Góra Błogosławieństw;  Kafarnaum – dom św. Piotra (Msza św.); rejs łodzią po Jeziorze Genezaret, fakultatywnie: przejazd do Hamat Gader na gorące źródła (opłata dodatkowa) lub czas wolny w Tyberiadzie, kolacja i nocleg w Betlejem.

BETLEJEM -  JERYCHO – MORZE MARTWE – BETLEJEM

Śniadanie, Jerycho (najstarsze miasto świata): Góra Kuszenia; sykomora Zacheusza; czas na zakupienie owoców i kosmetyków z Morza Martwego; Betania nad rzeką Jordan (odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych); Morze Martwe – kąpiel i odpoczynek nad brzegiem; przejazd przez Pustynię Judzką (droga Dobrego Samarytanina) do Betlejem, kolacja i nocleg w Betlejem.

EIN KARIM -  BETLEJEM

Śniadanie; przejazd do Ein Karim – kościół Nawiedzenia św. Elżbiety, kościół narodzenia św. Jana Chrzciciela; wizyta w Yad Vashem (w miarę możliwości czasowych); przejazd do Betlejem: Pole Pasterzy, grota i Bazylika Narodzenia Pańskiego, Eucharystia w kościele św. Katarzyny; okazja do zakupu pamiątek religijnych, kolacja i nocleg w Betlejem

BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM

Śniadanie, Góra Oliwna: Kościół Wniebowstąpienia, Kościół “Pater Noster”, panorama Jerozolimy, Dominus Flevit, Getsemani (Ogród Oliwny): Grota Zdrady, Kościół Grobu Matki Bożej, przejście przez Bramę Lwów (św. Szczepana) na Stare Miasto: kościół św. Anny, sadzawka Betesda, twierdza Antonia, Stacje Drogi Krzyżowej, nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania, kolacja i nocleg w Betlejem